07
آگوست

دکوراسیون مغازه

دکوراسیون مغازه

همیشه در هر صنف و حرفه ای یک سری تکنیک ها و روش های مهم برای کاسبی وجود دارد که صرفا با توجه به جزئیات آنها می توان به نتیجه رسید. مثلا شاید غالب کاسب ها یا حرفه های فروشگاهی و مغازه دار راجب اینکه برای مغازه زدن می بایست دکوراسیون شیک و جذابی زد شنیده باشند و بعد از مغازه زدن اقدام به اینکار بکنند و حتی هزینه های زیادی برای دکور مغازه خود خرج کنند ولی نتیجه چندان جالب نباشد.

اینجاست که نقش دقت در جزئیات شروع یک حرفه مشخص می شود. در واقع بسیارند مغازه دارانی که شاید در یک صنف فعالیت می کنند و حتی یک محصول مشترک را می فروشند اما فروش متفاوتی دارند و یکی موفق و دیگری از وضع کاسبی و فروش خود ناراضی است. این اتفاق حتی در بین مغازه داران هم صنفی در یک منطقه و خیابان هم شایع است.

دکوراسیون مغازه

حال شاید بپرسید مشکل چیست و این جزئیات مثلا برای کسانی که می خواهند مغازه داری کنند و برای خود فروشگاهی دست و پا کنند کدام است؟

در واقع مهمترین بخش بیرونی هر مغازه و فروشگاهی دکوراسیون ویترین آن است که غالب افراد مغازه دار می دانند اما اینکه این دکوراسیون ویترین به چه شکلی باشد و از چه اجزائی اعم از نورپردازی، تخصیص فضای مناسب به محصولات در ویترین، نوع چیدمان محصولات، رنگ بندی و… به چه شکلی باشد، همان جزئیات مهم در شغل مغازه داری و مهمترین بخش جذب مشتری آن یعنی دکوراسیون مغازه است.

لذا اگر تجربه و ذوق ایجاد دکوراسیون مغازه را نداریم بهتر است که از متخصصین دکوراسیون مغازه کمک بگیریم چون دکوراسیون مغازه مثل توری می ماند که اگر درست پهن نشود، صیدی نخواهد داشت.

نقش و اهمیت دکوراسیون مغازه در چیست؟

در واقع دکوراسیون مغازه تنها پل ارتباطی شما با افراد بیرون از مغازه است و صرفا از همین طریق می توانيد محصولات و کالاهای خود را همچون نمایشگاهی کوچک در قالب ویترین مغازه در معرض دید عموم بگذارید که اگر به خوبی در ویترین مغازه نمایش داده نشده باشد یا نمایش شلوغ و گیجی را طراحی کرده باشید بجای جذب باعث دفع کسانی خواهد شد که ممکن بود تبدیل به مشتری شوند.

با اینحال نقش و اهمیت دکوراسیون مغازه آنقدر با جذب مشتری ارتباط دارد که اگر دکور ویترین خوب و تاثیرگذاری نداشته باشید محکوم به شکست خواهید بود. همچنین مخاطبان و مشتریان شما و عابرین و رهگذران در صورت نیاز به کالا یا محصولات مورد نظر خود در بیشتر مواقع از روی محصولات چینش شده در ویترین مغازه ها به داخل آن رفته و خرید می کنند چون یا خود محصول یا مشابه آن را در ویترین می بینند و سپس با تشخیص اینکه آن کالا یا محصول مورد نظر آنها در مغازه موجود است اقدام به اینکار می کنند.

به علاوه هرچه دکوراسیون مغازه شیک و جذاب تری ایجاد کرده باشید به همان نسبت از طیف و طبقات خاصی از مردم جامعه را با خود همراه می سازید چون دکوراسیون هر مغازه به نوعی نشان دهنده هویت و سطح جایگاه آن مغازه نیز هست.

دکوراسیون مغازه

نکات مهم در ایجاد دکوراسیون مغازه

در ایجاد دکوراسیون مغازه نکاتی وجود دارند که توجه به آنها می تواند نتیجه بسیار مطلوبی را به همراه داشته باشد. مثلا چیدمان دکوراسیون نباید شانسی یا بر اساس محصولاتی باشد که برای ما سود بالایی دارند، بلکه باید چیدمان دکوراسیون بر اساس کالاهایی باشد که پرفروش تر و محبوب تر هستند که این باعث می شود تا افراد بیشتری جذب شوند. در واقع می بایست دکوراسیون را بر اساس کالاهایی چیدمان کرد که نیاز غالب افراد است و سپس در کنار آنها از محصولات کم اهمیت تر یا غیر محبوب در دکوراسیون مغازه استفاده نمود.

دکوراسیون مغازه

همچنین در دکوراسیون مغازه باید دقت کنیم که اجزای دکور در جهت نمایش بهتر محصول یا کالا باشد نه اینکه جذابیت دکوراسیون مغازه به گونه ای باشد که محصولات جلوه ای نداشته باشند. علاوه بر این شلوغ کردن دکوراسیون مغازه و ویترین آن از کالاهای جور واجور و یک شکل مشتری را گیج خواهد کرد بلکه بجای اینکار بهتر است دکوراسیون را هدفمند و اولویت دار بچینیم و ذهن مشتری برای خرید را با اینکار مدیریت کنیم.

با اینحال هرچقدر هم که دکوراسیون مغازه خوبی را ایجاد کرده باشیم این می طلبد که هر از چند وقت دکوراسیون مغازه را تغییر بدهیم چون هم مشتریان تغییر را دوست دارند و هم این تغییر برای کنجکاوی هم که شده مشتریان را به خود جذب خواهد کرد.