05
آگوست

دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

اصولا ارتباط و تعامل با مشتریان و مخاطبان که از مهمترین عوامل رونق فروش و توسعه هر کسب و کاری می باشد صرفا به صورت تعامل رودررو یا صحبت و مکالمه نیست و در فروشگاه ها بیشتر اوقات این تعامل می تواند از طریق روش ها و شیوه های بصری چون دکوراسیون در یک مغازه اتفاق بیافتد. در واقع دکوراسیون مثلا یک مغازه موبایل فروشی می تواند داستان فروشگاه شما باشد. داستانی که طی آن قرار است محصولاتی به نمایش عموم گذاشته شوند و به مخاطبان و مشتریان شما از آنچه برای فروش دارید آمار بدهند.

حال این نمایش و آماردهی در قالب مدیریت فضای فروشگاه شما به شکل دکوراسیون است که هرچقدر حرفه ای تر و اصولی تر چیدمان و طراحی شده باشد و از فضای داخلی به نحوی مناسب بهره گرفته شود که طی آن کالاها و محصولات شما بر اساس اولویت و تقاضای بیشتر در مکان های پربازدید تر و توچشم تر دکوراسیون قرار بگیرند، موفقیت شما در فروش بیشتر گشته و رونق کسب و کارتان تضمین می شود.

در واقع این شما هستید که با طراحی دکوراسیون و چیدمان هدفمند محصولات و کالاهای خود، مشتریان و مخاطبانتان را به صورت برنامه ریزی شده با محصولات و کالاهای مورد نظرتان آشنا می سازید. بخصوص دکوراسیون مغازه موبایل فروشی که به جهت تعداد کالاها و محصولات مشابه از برندهای مختلف اعم از انواع گوشی یا لوازم جانبی گوشی، این کار حتی می تواند به اقناع مشتریان و مخاطبان برای خرید از یک برند خاص بیانجامد.

دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

انواع دکوراسیون مغازه موبایل فروشی

عموما دکوراسیون مغازه های موبایل فروشی از چند طراحی شناخته شده که بازدهی خوب و بالایی هم دارد پیروی می کند. این دکوراسیون ها هرکدام به شیوه ای خاص محصولات و کالاهای موبایل فروشی را به نمایش گذارده و موجبات فروش بهتر آنها را فراهم می آورند. برخی از انواع مطرح طراحی دکوراسیون مغازه موبایل فروشی عبارتند از:

_ دکوراسیون شبکه ای که طی آن گوشی های موبایل در چند قفسه و ردیف طویل و در قطعاتی با فواصل معین از هم قرار می گیرند.

_ دکوراسیون دایره ای که بدان حلقه ای نیز گفته می شود که بر روی استندهای دایره ای شکل انواع گوشی های موبایل به نمایش گذارده می شوند.

_ دکوراسیون درختی که در آن راهروی مرکزی نقش تنه درخت را بازی می کند و راهروهای دیگر همچون شاخه های درخت، به صورت انشعابات جدا داخل فروشگاه را مجزا و تقسیم می سازند.

_ دکوراسیون جریان آزاد یا بوتیکی که طی آن استندهای محصولات اعم از گوشی های موبایل و لوازم جانبی یا حتی مبل و سایر وسایل داخل فروشگاه به صورت جریان آزاد بر روی زمین قرار می گیرند.

دکوراسیون موبایل فروشی

 

نکات مهم در طراحی دکوراسیون موبایل فروشی

رعایت یک سری از نکات در طراحی دکوراسیون داخلی باعث می شود تا مشتریان و مخاطبان بیشتری را جذب نمایید و تجربه فروش بهتری را کسب کنید. مثلا می توان در طراحی دکوراسیون به نورپردازی توجه ویژه تری داشت و با نوردهی های موضعی بر روی محصولات یا بخش های مختلف فروشگاه، نگاه مراجعین را به آن بخش ها معطوف کنید.

همچنین قرار دادن گوشی های موبایل نباید شانسی و اتفاقی در هرجایی از دکوراسیون باشد بلکه باید گوشی ها را در دسته های مختلفی طبقه بندی کنید و قرار دهید مثلا گوشی های هوشمند و غیر هوشمند یا طبقه بندی گوشی ها بر اساس برند و…. که این باعث می شود مشتریان بتوانند بازدید سریع تر و بهتری داشته باشند و پروسه انتخاب آنها سریع تر انجام پذیرد.

به علاوه تا حد امکان سعی کنید محصولات و کالاهای خود یا آنهایی که در اولویت و اهمیت هستند را در قسمت راست دکوراسیون فروشگاه قرار دهید چون مراجعین به طور طبیعی بیشتر به این سمت توجه دارند و اما به سبب وجود گوشی های جدید و متنوع که امروز پروسه انتخاب را سخت تر کرده است بهتر است که از استندهایی برای تست و کار با نمونه هایی از انواع گوشی ها در دکوراسیون فروشگاه استفاده کنید تا مراجعین بتوانند به صورت تجربی امکانات و قابلیت های گوشی را بررسی نمایند. این موضوع باعث جلب اعتماد بیشتر و وفاداری مشتریان به موبایل فروشی شما خواهد شد.