04
آگوست

دکوراسیون داخلی فروشگاه

دکوراسیون داخلی فروشگاه

همانطور که ما با دیدن ظاهر افراد درباره آنها فکر می کنیم و به تصوراتی درباره آنها دست می یابیم، دکوراسیون ها نیز چنین حکمی دارند و ظاهر فروشگاه محسوب می شوند. مثلا اگر یک فروشگاه دکوراسیون شیک و جذابی داشت قطعا تصور ما از آن فروشگاه نیز به شیک و جذاب بودن آن منتهی خواهد شد و مشتری اش می شويم اما اگر دکوراسیون شلخته و نامنظمی داشته باشد قطعا این به هم ریختگی و عدم نظم به ایجاد تصور منفی از آن فروشگاه دامن زده و شاید دیگر از آنجا خرید نکنیم.

در واقع ما انسان ها بخش مهمی از تصمیمات خود را به واسطه قوه بینایی می گیریم و وقتی به لحاظ بصری چیزی را فاقد ارزش و جذابیت قلمداد کنیم از آن فاصله می گیریم. دکوراسیون داخلی فروشگاه نیز همچون زینت و ظاهر هر فروشگاهی می بایست بر اساس اصول و نظم خاصی که کمال زیبایی و کارآمدی در آن رعایت شده باشد صورت بگیرد تا جاذب مشتریان باشد نه دافع آنها و از اینرو می بینیم که مهمترین هزینه ای که برای افتتاح یک فروشگاه صورت می پذیرد، ایجاد و ساخت ویترین و دکوراسیون داخلی است.

دکوراسیون داخلی فروشگاه

دکوراسیون داخلی فروشگاه چه نقشی ایفا می کند؟

در واقع دکوراسیون داخلی فروشگاه علاوه بر اینکه به ایجاد یک محیط شیک و حرفه ای برای کاسبی می انجامد باعث می شود فروشندگان و مشتریان نیز از حضور در چنین فروشگاهی احساس آرامش و لذت کنند. همچنین وقتی دکوراسیون داخلی فروشگاه به شکلی اصولی و حرفه ای اعم از محصولات یا قفسه ها چیدمان و طراحی می شود، مشتریان بهتر و راحت تر می توانند محصولات مورد نظر خود را بیابند و از این لحاظ به فروش بهتر و بیشتر منجر خواهد شد. تجربه ثابت کرده که درصد قابل توجهی از مشتریان وقتی چیزی را در دکوراسیون داخلی فروشگاهی نیابند از صندوقدار یا مغازه دار موجود بودن یا نبودن آن را سوال نمی کنند.

به علاوه ممکن است مشتریان یا مخاطبان شما چیزهایی را علاوه بر آنچه برای خریدش آمده اند نیاز داشته باشند که اگر یک دکوراسیون داخلی فروشگاهی خوب داشته باشید می بینند و ممکن است منجر به خرید آن نیز بشود. بر این اساس نقش مهم و اصلی دکوراسیون داخلی فروشگاهی را می توان در افزایش فروش محصولات با چیدمان استاندارد و نمایش قدرت در بهتر دیده شدن محصولات و توسعه برندینگ و نام آن فروشگاه نیز دانست.

دکوراسیون داخلی فروشگاه

نکات مهم در ایجاد دکوراسیون داخلی فروشگاه

برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی جذاب و اصولی می بایست به یک سری از نکات توجه کرد تا ضمن جذاب شدن فضای داخلی فروشگاه به فروش بیشتر رسید و رونق کسب و کار فروشگاه خود را استارت زد. این نکات می تواند از ورودی فروشگاه، ویترین و رنگ و نور فضای داخلی آن تا طراحی محلی مناسب برای استراحت مشتریان و مخاطبان و… مورد توجه قرار بگیرد.

مثلا ورودی فروشگاه مثل مقدمه کتاب می ماند که هر چه بهتر و چشم نواز تر باشد و به ما بگوید که با چه فروشگاهی طرف هستیم، مشتریان بیشتری را جذب خواهد کرد یا توجه به رنگ بندی و نور فضای داخلی فروشگاه و بخصوص ویترین آن که می تواند در ایجاد فضایی آرامش‌بخش یا استرس زا و نامناسب عمل کند.

همچنین ما با نورپردازی و رنگ بندی های مناسب دکوراسیون داخلی فروشگاه می توانیم به ایجاد فضایی آرامش بخش اقدام کنیم تا مشتری را مدت زمان بیشتری در داخل فروشگاه نگه داریم که این در بسیاری موارد به خرید بیشتر منتهی می گردد. یا ایجاد دکوراسیون داخلی مبتنی بر رفت و آمد راحت مشتریان در بخش های مختلف آن و چیدمان محصولات بر اساس اولویت های که از فروش کالاها یا محصولات داریم یا حتی محصولات محبوب و پر فروش و قرار گرفتن آنها در جای مناسب می تواند باعث افزایش فروش و کارآمدی دکوراسیون داخلی فروشگاه ما باشد.

 

دکوراسیون داخلی فروشگاه