03
آگوست

دکوراسیون دفتر کار

دکوراسیون دفتر کار

قطعا برای شما هم اتفاق افتاده است که در مراجعه به یک دفتر کار جذاب و حرفه ای، جذب فضای آرامش بخش و دکور زیبای آن شده اید و از حضور در آنجا نوعی احساس لذت و آرامش کرده و حتی با سپری نمودن وقت و زمان بیشتر احساس نارضایتی و کلافگی نکرده اید و بالعکس با ورود به یک دفتر کار غیر حرفه ای با دکوراسیون نامناسب دچار استرس و اضطراب شده و حتی حس ناخوشایندی پیدا کرده اید.

اینها جادوی یک دکوراسیون خوب دفتر کار است که می تواند یک محیط خشک و بی روح یا به قولی فضای کاری سخت و ناخوشایند را به فضایی ملایم و چشم نواز تبدیل کند. جایی که ما حداقل روزی ۶ تا ۸ ساعت از عمرمان را در آن می گذرانیم و به نوعی خانه دوم ما محسوب می شود.

از اینرو یکی از مهمترین کارهایی که می بایست صاحبان کسب و کارها برای دفتر کار خود انجام دهند، دکوراسیون دفتر کار است. این دکوراسیون دفتر کار می تواند با چیدمان اصولی وسایل داخل دفتر کار چون مبلمان، میز و صندلی، کمد و فایل و… شروع شود تا به تزئین دیوارها با تابلو و دکوری، نورپردازی فضای اتاق و رنگ آمیزی دیوارها و… بیانجامد.

دکوراسیون دفتر کار

دکوراسیون دفتر کار چه اهمیتی دارد؟

در واقع محل کار جایی است که ما مراودات تجاری و قراردادهای کاری یا خدمات عمومی و اختصاصی خود را انجام می دهیم. لذا برای ساعت های طولانی در دفتر کار و پشت میز خود قرار است که از مهمانان کاری و تجاری یا ارباب رجوع و بطور کلی از عموم مردم استقبال کنیم. حال اگر فضای دفتر کار ما یک فضای راحت و ایمن و دارای جذابیت های بصری آرامش بخشی نباشد، ممکن است باعث خستگی و کسلی و حتی پایین آمدن راندمان کاری مفید ما شود.

از اینروست که حتی گفته می شود دکوراسیون دفتر کار اگر که اصولی و حرفه ای طراحی گردد علاوه بر ایجاد فضای آرامش دهنده باعث تمرکز بیشتر نیز می شود که این به بالارفتن راندمان کار می انجامد. لذا همواره به دکوراسیون دفتر کار به عنوان بخشی از ملزومات کار و فعالیت تجاری در دفتر کار و زینت و ظاهر آن توجه می شود و از اهمیت بالایی نیز برخوردار است.

دکوراسیون دفتر کار

در طراحی دکوراسیون دفتر کار به چه نکاتی توجه کنیم؟

طراحی دکوراسیون دفتر کار شاید کار پیچیده و سختی نباشد اما بهتر است که برای رسیدن به بهترین نتیجه و دست یابی به دکوراسیون حرفه ای و جذاب و البته اصولی و کاربردی حتما از افراد متخصص در این زمینه استفاده نمایید.

اما با اینحال نکاتی وجود دارند که توجه به آنها باعث ایجاد دکوراسیون شیک و زیبا برای دفتر کار خواهند شد. مثلا اولین چیزی که باید به آن توجه کنیم، چینش درست و اصولی مبلمان یا میز و صندلی و سایر وسایل دفتر کار است به نحوی که از نوعی نظم و ترتیب خاص در جهت ایجاد زیبایی و جذابیت پیروی کند و در عین حال دسترسی ها و محل قرارگیری وسایل و فضای رفت و آمد با مشکل و سختی مواجه نشود.

همچنین وجود نورپردازی خوب از ترکیب نور طبیعی و مصنوعی که باعث خستگی چشم در طی ساعات طولانی حضور در دفتر کار نباشد و به نوعی فضای اتاق را به اندازه کافی روشن و مناسب انجام کار اعم از تایپ و مطالعه و… کند. به علاوه رنگ آمیزی دیوارها و سایر بخش های داخلی دفتر کار حتما با آنچه از وسایل کار چیدمان کرده ایم در تناسب به لحاظ رنگ بندی باشد.

یکی از چیزهای آزاردهنده در یک دکوراسیون دفتر کار نامناسب، عدم تناسب وسایل با فضای دفتر کار به لحاظ حجم و اندازه است که باعث می شود این عدم تناسب کارایی فضای دفتر را پایین بیاورد و به ایجاد ناهمگونی ختم شود. لذا از کمد و فایل، مبلمان یا میز و صندلی های متناسب با اندازه دفتر کار استفاده کنید.

استفاده از تابلو و تزئینات یا گلدان نیز به شرطی که باعث شلوغی و به هم ریختگی دکوراسیون داخلی نشود، کمک بزرگی خواهد بود. مثلا تابلو و تزئینات می توانند در جهت تمرکز بخشی به میز مدیریت، یا گلدان در جهت تلطیف فضای کاری دفتر کار استفاده شود.