01
آگوست

لزوم طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

اصولا انسان زیباپسند است و زیبایی را دوست دارد و همواره در طی سالیان و قرن های متمادی حیات خود بر روی این کره خاکی میل به زیبایی در انسان باعث ایجاد تغییر و تحولات بسیار در تمامی حوزه های زندگی اش نیز شده است؛ حتی در گذشته بخشی از عمرش را صرف جستجو و تصاحب همسر زیبا، پوشاک زیبا، ماشین و موتور زیبا و بسیاری لوازم زیبای دیگر کرده است.

امروز اما با توجه به گسترش ،رشد تکنولوژی و غالب شدن رفتار و فرهنگ های مدرن بر جوامع امروزی، زیبایی در بسیاری چیزهای دیگر نیز تداعی می شود که بشر خواهان آنها نیز هست و آن منزل و آپارتمان زیباست و جالب اینکه یکی از فاکتورهای مهم هر ساختمانی علاوه بر نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی است که می تواند یک ساختمان ساده و معمولی را به یک ساختمان مدرن و زیبا تبدیل نماید.

از اینرو طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نقش مهمی در زیباسازی فضای داخلی اتاق و ساختمان برعهده دارد و در صورتی که به درستی و متناسب با اصول دکوراسیون داخلی اجرا شود، خواهید دید که معجزه می کند و شما می توانید فضای اتاق و ساختمان خود را به فضایی زیبا و دلنشین تبدیل کنید که از حضور و زندگی در آن خسته نشده و بالعکس به احساس آرامش و لذت برسید.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

لزوم نیاز به طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

جدای از اینکه ما انسان ها طالب زیبایی هستیم ،به رفاه و آسایش هم فکر می کنیم و همواره در پی دست یابی به آنیم. چون حق ماست که در رفاه و آسایش زندگی کنیم. لذا شاید این موارد را بتوان از عوامل اولیه لزوم نیاز به طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی دانست که یک رفاه و آسایش نسبی با استفاده مناسب از فضای اتاق یا ساختمان برای ما بوجود می آورد.

از اینها گذشته گاهی سلیقه، تکراری شدن، نیاز به تغییر، پیروی از یک مد و سبک خاص، تغییر شرایط زندگی، وضع اقتصادی و… می تواند عامل محرک در تصمیم افراد برای طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی باشد. حال این طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می تواند در قبل از سکونت افراد به هنگام ساختمان سازی شکل بگیرد یا بعد از آن با تغییر دکوراسیون قبلی که در هر دو صورت، نیاز به طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی است.

 

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

مراحل طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

قبل از اینکه شما اقدام به طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی نمایید ابتدا باید به یک نتیجه گیری کلی برسید که چه برنامه ای برای دکوراسیون داخلی خود دارید که این موضوع را می توان از طریق مشورت با اعضای خانواده و یکی کردن سلیقه ها و نظرات به یک نتیجه نهایی رساند.

پس از آن نوبت به شرکت و موسسه ای می رسد که قرار است طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی شما را به انجام برساند. در اینجا به مهم ترین تصمیم گیری در رابطه با دکوراسیون میرسیم زیرا بسیار مهم است که طراحی و دکوراسیون داخلی خانه و ساختمان خود را به یک موسسه و شرکت حرفه ای بسپارید چون که قرار است در فضایی که به واسطه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ایجاد می شود زندگی کنید.

لذا پس از اینکه ایده و خواسته خود را به شرکت مجری ارائه دادیم و پس از مشورت با آنها، ابتدا طرح 3D دکوراسیون داخلی و طراحی به ما نشان داده می شود و طی جلسه یا جلساتی در خصوص طرح و اینکه از چه مواد و متریالی استفاده شود با ما مذاکره خواهد شد؛ که طبیعتا استفاده از مواد و متریال مرغوب هزینه های بیشتری را در بر خواهد داشت.

بعد از آن نوبت به هزینه طراحی و اجرای کار در زمانی معین است که به ما اعلام می شود و در نهایت عقد قرارداد و اجرای کار که پس از مدت زمانی که قبلا اعلام شده، دکوراسیون داخلی ما اجرا و ساخته می شود. اجرای دکوراسیون داخلی بسته به طراحی آن و مواد و متریال، رنگ و نور و اجزایی که برای آن در نظر گرفته شده ممکن است از یک تا چند هفته زمان ببرد.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

نکات ضروری در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

اول از همه اینکه آنچه در ذهن از طراحی و دکوراسیون داخلی در نظر داریم ممکن است به لحاظ اصول دکوراسیون داخلی یا جنبه های زیبایی کاربردی نباشد یا کلا غیر اصولی باشد پس لازم است که درباره طرح و ایده های خود با کارشناسان این حوزه صحبت کنیم و اگر توصیه هایی برای تغییر یا کم و کاست ایده و طرح اولیه شما وجود دارد را بپذیرید.

یا اگر طرح و ایده ای ندارید از طرح ها و نظرات کارشناسی آنها و مجری طرح بهره ببرید. دوم اینکه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی به نحوی باشد که فضای داخلی به خوبی مدیریت شده باشد و بازدهی فیزیکی و روانی مناسبی را ارائه دهد. مثلا بازدهی را در کنار زیبایی پدید آورد نه اینکه فدای زیبایی شود. این موضوع از این بابت مهم است که دکوراسیون داخلی می بایست به ایجاد رفاه و آرامش نیز بی انجامد و صرفا بحث زیبایی آن مطرح نیست.

یا چینش وسایل ها باید به گونه ای باشد که به فضای دکوراسیون داخلی کمک کند نه اینکه یک وسیله اضافی و دست و پاگیر باشد و اما موضوع مهم دیگر اینکه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی می بایست با روحیات و سلیقه شما هماهنگ باشد و به نوعی نمایانگر سبک و شخصیت شما باشد.