28
جولای

طراحی و اجرای دکوراسیون نمایشگاهی

طراحی و اجرای دکوراسیون نمایشگاهی

قوه بینایی انسان مهمترین چیزی است که در حوزه تبلیغات از طریق اثربخشی بر روی ذهن انسان کار می شود از این رو تمرکز تبلیغات غالبا بر روی عناصر و المان هایی است که بتواند به لحاظ بصری نظر و توجه انسان را به خود جلب کند.

حال جدای از اینکه بیشتر اطلاعات مغز از طریق قوه بینایی دریافت می شود این تکنیک ها و روش های تبلیغات است که می تواند کالاها و خدمات را با شگرد بهره برداری از قوه بصری انسان در جهت القای مثبت کالا یا خدمات خود به فروش برساند و باعث توسعه برندینگ کسب و کارها شود. با این حساب می توان اینطور عنوان کرد که تبلیغات از روش های دیداری بسیار مهم و سودمند است.

دکوراسیون نمایشگاهی

یکی از روش هایی که کسب و کارهای مختلف می توانند در یک گردهمایی بزرگ با حضور هم صنفی های خود و مشتریان بالقوه به نمایش محصولات خود به روش دیداری بپردازند و به فروش حرفه ای تر محصولات یا خدمات خود درسطح وسیع تر اقدام کنند، حضور در همین نمایشگاه ها است.

همچنین پیش نیاز حضور در نمایشگاه، برپایی غرفه است که معمولا با طراحی و اجرای دکوراسیون نمایشگاهی همراه می شود که در واقع دکوراسیون هر غرفه نمایشگاهی، ویترین تبلیغاتی آن غرفه نیز به حساب می آید. حال هرچه دکوراسیون شیک تر و با ظاهری جذاب مبتنی بر فاکتورهای تبلیغاتی جذب مشتری طراحی و اجرا شده باشد، تاثیر بهتر و بیشتری هم بر مخاطبان و مشتریان خواهد گذاشت و در نتیجه فروش و برندینگ بهتری به ارمغان خواهد آورد.

لذا این موضوع ایجاب می کند که عناصر و المان های ظاهری غرفه خود در نمایشگاه از جمله در ساخت دکوراسیون نمایشگاه، دقت ویژه ای داشته باشید و طراحی و اجرای دکوراسیون نمایشگاهی غرفه خود را به اهل فن و متخصص آن بسپارید تا بهترین بهره برداری مادی و معنوی از حضور در یک نمایشگاه برای شما حاصل شود.

چرا طراحی و اجرای دکوراسیون نمایشگاهی اهمیت زیادی دارد؟

اهمیتش از این لحاظ است که وقتی طراحی و اجرای دکوراسیون حرفه ای و بی نقصی داشته باشید که مبتنی بر اصول حرفه ای برپایی غرفه و تبلیغات بهینه ساخته شده باشد به فروش بیشتر و توسعه برندینگ می انجامد.

در واقع این دکوراسیون نمایشگاهی است که در غالب شکل و ظاهر غرفه اعم از چیدمان وسایل و کالاها، نورپردازی، مدیریت بهینه فضای غرفه بر اساس کاربری و اهمیت بخش های مختلف آن و… بخشی از هویت و ماهیت کسب و کار شما در آن نمایشگاه را به معرض دید عموم می گذارد و باعث می شود که مخاطبان و مشتریان حاضر در نمایشگاه به آن جذب شوند.

علاوه بر این خلاقیت و استفاده از طرح های غیر تکراری و جدید براحتی می تواند نگاه و توجه حاضرین در نمایشگاه را به خود جلب کرده و به بازدید بیشتر آنها از غرفه منجر شود. اصولا همه چیز در طراحی و اجرای دکوراسیون نمایشگاهی در جهت چشم نواز کردن غرفه نمایشگاهی و ایجاد فضایی آرام و دلنشین برای استقبال بهتر از مراجعه کنندگان در جهت معرفی کالا یا خدمات است. از اینرو توجه به دکوراسیون نمایشگاهی که می بایست در مرحله طراحی و اجرا، اصولی و جذاب و با فضاهای کاربردی ساخته شود اهمیت می يابد.

 

در طراحی و اجرای دکوراسیون نمایشگاهی چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

اگر که به معنای کلمه نمایشگاه و نقش آن دقت کنید درخواهید یافت که نمایشگاه محلی برای نمایش اعم از کالا یا خدمات است. لذا هرچه این نمایش باشکوه تر و جذاب تر باشد می تواند افراد بیشتری را به خود جلب نماید. از اینرو در طراحی و اجرای دکوراسیون نمایشگاهی بیشتر توان خود را معطوف ایجاد شکل بصری زیبا و کاربردی نمایید تا مثلا استفاده از مواد و متریال خاص یا پرکردن غرفه نمایشگاهی به شکل انبار که فاقد زیبایی است.

همچنین این نکته را در نظر داشته باشید که دکوراسیون زیبا به تنهایی کافی نیست چون در نمایشگاهی که شما در آن حضور یافته اید هم صنفی های شما نیز حضور دارند که هرکدامشان تلاش خود را در جهت برپایی غرفه ای با دکوراسیون زیبا نموده اند لذا چاره کار در ابتکار و خلاقیت است که می تواند در نورپردازی، سیستم صوتی و تصویری یا فضاسازی های منحصر به فرد درون غرفه ای باشد.

گاهی نیز با یک عملیات ساده مثل استفاده از نورپردازی، دیوارپوش ها یا چیدمان خاص وسایل داخل غرفه اعم از مبلمان اداری و میز و… به شکلی جذاب از دکوراسیون نمایشگاهی دست یافت. همچنین هیچوقت گول غرفه بزرگ تری که در مکان مناسبی از نمایشگاه قرار ندارد را نخورید و در عوض غرفه کوچکتر در جای بهتر از نمایشگاه را از دست ندهید. چرا که بیشتر دیده شدن در نمایشگاه از هر چیزی با اهمیت تر است.