کابینت کلاسیک آشپزخانه

کابینت کلاسیک آشپزخانه
 

کابینت کلاسیک آشپزخانه

برای مدیریت بهتر فضای آشپزخانه با توجه به مثلث کار و با توجه به شرایط خاص استفاده کننده، از کابینت استفاده می‌شود. طراحی صحیح کابینت در آشپزخانه، موجب می‌شود تا فضای مفید و قابل استفاده آن آشپزخانه و سطح رفاه کاربر جهت پخت‌وپز و شست‌وشوی ظروف و دیگر مسائل افزایش یابد.

امروزه از مدل های شیک و زیبایی به منظور طراحی دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود. در طراحی این مدل ها, ایده های مختلفی از طراحی کابینت ها به چشم می خورد. استفاده از کابینت کلاسیک, یکی از جدیدترین ایده های طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد.

کابینت کلاسیک آشپزخانه یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین نوع کابینت برای دکوراسیون آشپزخانه به خصوص فضاهای مسکونی با سبک کلاسیک میباشد.در واقع کابینت کلاسیک به کابینتی گفته میشود که درب آن برجسته و روی آن حکاکی شده است و بنا به نوع طراحی مصالح مورد استفاده در ساخت کابینت ترکیبی از چوب ، شیشه و یا فلز می باشد . این نوع کابینت نمایی سلطنتی دارد و روی دستگیره های فلزی آنها از نقش و نگار استفاده  شده است. استفاده از این کابینت های کلاسیک فضایی نوستالژیک به دکوراسیون منزل میدهد و تداعی کننده یک آشپزخانه تمام چوب است. این نوع کابینت را هم میتوان در آشپزخانه های کوچک و هم در آشپزخانه های بزرگ تعبیه کرد. نصب این کابینت ها به دلیل داشتن عمق و ارتفاع متنوع باعث بهینه سازی فضای آشپزخانه میشود و بهترین استفاده را میتوان از آن فضا نمود.

کابینت کلاسیک سفید

یکی از سبک های رایج دکوراسیون آشپزخانه استفاده از کابینت های کلاسیک آشپزخانه به رنگ سفید می باشد استفاده از این نوع کابینت ها با داشتن تاج های ابزار خورده متنوع و قرینه سازی زیبا و سر ستون های منبت کاری شده با رنگ سفید باعث بزرگتر جلوه دادن فضای آشپزخانه میشود و زیبایی منحصر به فردی به آشپزخانه می بخشد .

کابینت کلاسیک ممبران

یکی دیگر از سبک های نسل جدید در کابینت های کلاسیک آشپزخانه ، کابینت کلاسیک ممبران است. این نوع کابینت نسبت به کابینت های کلاسیکی که تزئینات آنها دستی انجام می شود مقرون به صرفه تر میباشد چرا که حکاکی های روی آن به وسیله دستگاه های تمام اتومات سی ان سی  صورت می گیرد. جالب است بدانید که کابینت های کلاسیک ممبران به اسم کابینت های سه بعدی نیز معروف هستند.

کابینت کلاسیک رومی

کابینت های کلاسیک رومی به دلیل الهام گرفتن از طراحی بناهای تاریخی در روم  باستان  با کابینت های کلاسیک معمولی متفاوت هستند زیرا حکاکی روی درب آنها  متفاوت میباشد.غالبا در طراحی کابینت کلاسیک رومی از طرح هایی مانند ستون های نمای رومی استفاده می شود که جلوه و شکوه خاصی به دکوراسیون داخلی خانه می بخشد.